fbpx

Trzy sposoby na znalezienie swoich mocnych stron!

Trafiłem kiedyś na bardzo interesujący post dra Mateusza Grzesiaka, w którym autor przedstawiał ciekawe informacje na temat średnich zarobków Polaków i ich stosunku do pracy. Było między innymi o tym, że zaledwie 1% pracowników to osoby zadowolone ze swojego stanowiska i wypłaty, a aż 48% nigdy nie poprosiło o podwyżkę 😮. Co z tego wynika?

Że istnieje cała masa ludzi, którzy siedzą w pracy „jak za karę” i wykonują dużo zadań, które nie sprawiają im żadnej przyjemności. Nie rozwijają się 😬😬

I z tego powodu postanowiłem zadziałać! Bo czasami możemy po prostu nie wiedzieć, w czym jesteśmy dobrzy lub co sprawia nam radość i dlatego po to nie sięgamy… Jak więc poznać swoje MOCNE STRONY, czyli obszary, w które warto inwestować i je rozwijać 💪?

🔹 1. Zapytaj innych o opinię — rzadko pytamy innych o szczere zdanie… szczególnie na nasz własny temat, prawda? Tymczasem osoba zapytana wprost, może udzielić odpowiedzi, która pomoże spojrzeć na nas z zupełnie nowej perspektywy. Są tylko dwa warunki:

Pierwszy — otwartość na ewentualną krytykę. Konstruktywny feedback to śniadanie mistrzów. Warto 💪

Drugi — zapytaj kogoś sensownego. Jeśli ktoś, zamiast dać Ci życzliwe wskazówki, tylko wbije Ci szpilę — nie pytaj więcej. Znajdź kogoś, kto umie dawać feedback z nastawieniem na rozwój, a nie tylko marudzi i wykorzysta okazję, żeby Ci pocisnąć 😉

🔹 2. Przeanalizuj komplementy, które w życiu usłyszałeś — są dobrą wskazówką do tego, jakie talenty i umiejętności wyróżniają Cię spośród innych osób. Najlepiej spisz wszystkie zapamiętane słowa na kartce. To Ci pomoże je podzielić na różne kategorie i zobaczyć, w jakich obszarach jesteś świetny.

🔹 3. Sam przeanalizuj swoje działania — zastanów się, czy jest coś, czym się wyróżniasz. Zadaj sobie pytanie: co z tego, co robisz, sprawia Ci radość? Najczęściej będą to te same rzeczy, które robisz najlepiej.

Tak zupełnie szczerze mówiąc, pracując z ludźmi w biznesie i w treningu mentalnym jestem zszokowany jak mało osób poświęca czas na to, aby zastanowić się nad tym, co idzie dobrze, a co idzie gorzej. Co robię dobrze, poprawić, co zostawić, co ulepszyć, co odrzucić. Kurde serio! A przecież to podstawa rozwoju!

Zatem weź na stół dziedzinę, w której chcesz coś zmienić, pójść do przodu. Wykorzystaj te trzy wskazówki, bo na pewno dadzą Ci dużo do myślenia. Pracuj nad nimi i rozwijaj swój potencjał 🚀🚀

Scroll to Top